Szlifowanie i polerowanie posadzki betonowej

W przypadku dużej eksploatacji posadzki zabieg impregnacji może okazać się niewystarczający. Należy wówczas dokonać renowacji posadzki poprzez szlif, polerowanie betonu oraz jego impregnację. Tak złożona naprawa powierzchni jest wciąż bardziej opłacalna niż całkowite usuwanie posadzki.

Wspomniane zabiegi zwiększają długowieczność i wpływają na ich lepszy wygląd.
Jakie korzyści niosą za sobą te mechaniczne działania obróbkowe? Przede wszystkim pozwalają pozbyć się nieestetycznych nierówności, a więc sprawiają, że powierzchnia staje się idealnie gładka.

Wyeliminowanie zostaje też nieprzyjemne pylenie. Szlifowanie posadzki betonowej dodaje posadzce wysokiego połysku, co w dużej mierze poprawia jej estetykę. Mechaniczna obróbka czyni powierzchnię łatwiejszą do utrzymania w czystości, a także odporniejszą na szkodliwe działanie środków chemicznych. Jednym z największych wrogów posadzki betonowej jest woda. Dzięki wyszlifowaniu i wypolerowaniu powierzchni zyskuje ona mniejszą nasiąkliwość. Jak więc widać, zalet takiej mechanicznej obróbki jest wyjątkowo dużo.

Szlifowanie posadzki betonowej

Szlifowanie posadzki betonowej opiera się na kilku etapach, wśród których znajduje się: naprawa ubytków w posadzce betonowej, wyrównanie powierzchni oraz szlifowanie. Jest to niewątpliwie najszybsza oraz najbardziej wydajna metoda na przywrócenie podłodze pierwotnego wyglądu. Szlifowanie można wykonywać w jednym z dwóch wariantów – na mokro lub na sucho. Każda z nich ma kilka znaczących zalet, na przykład w wypadku wykonywania zabiegu na mokro zwiększona jest wydajność pracy. Szlifowanie betonu na sucho pomaga natomiast zachować większy porządek. Po zakończeniu tego procesu posadzka jest gotowa do polerowania tudzież nałożenia nowej powłoki.

Polerowanie powierzchni betonowych

Pierwsza z opcji, czyli polerowanie betonu, pozwala na przemienienie posadzki w wyjątkowo nowoczesną powierzchnię. Uzyskujemy z jej pomocą materiał, który swoim wyglądem upodabnia się do tafli lustra. Usługa znajdzie więc swoje zastosowanie w miejscach użyteczności publicznej, gdzie na pierwszym miejscu stawia się nie tylko wytrzymałość, ale także estetykę – do takich lokacji zaliczyć możemy szkoły, centra handlowe, szpitale czy hale produkcyjne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby dokonać tej mechanicznej obróbki w mniejszych miejscach, na przykład w powierzchni garażowej. Wypolerowana posadzka betonowa to przede wszystkim oszczędność kosztów energii oraz znaczne uproszczenie konserwacji. Polerowanie betonu niesie za sobą również kilka pośrednich zalet, jak lepsze doświetlenie pomieszczenia (wypolerowana posadzka skuteczniej odbija oraz rozprasza promienie).
Szlifowanie oraz polerowanie posadzki betonowej jest więc świetnym rozwiązaniem – zarówno pod względem finansowym, jak i estetycznym. Prawidłowe wykonanie tych zabiegów gwarantuje utrzymanie powierzchni w świetnym stanie na długie lata.

Szlifowanie posadzki betonowej

Potrzebujesz profesjonalnej renowacji posadzki betonowej?

Nasze realizacje

Pozostałe nasze realizacje znajdą Państwo w zakładke “Realizacje